Left 4 Dead Bulgaria
<< ЗА МОЖЕШ ДА ПИШЕШ ИЛИ ОТГОВАРЯШ ВЪВ ФОРУМА, ВЛЕЗ ИЛИ СЕ РЕГИСТРИРАЙ >>



Ако желаеш да играеш с други българи, тук е мястото да ги намериш!

Join the forum, it's quick and easy

Left 4 Dead Bulgaria
<< ЗА МОЖЕШ ДА ПИШЕШ ИЛИ ОТГОВАРЯШ ВЪВ ФОРУМА, ВЛЕЗ ИЛИ СЕ РЕГИСТРИРАЙ >>



Ако желаеш да играеш с други българи, тук е мястото да ги намериш!
Left 4 Dead Bulgaria
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

+6
Oziris1
Lenux
The.NEXT.
eraser
Pathfinder
ma4katora
10 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by ma4katora Съб 19 Апр - 7:20

На пръв поглед видях долу горе по същото време да се качваме горе,както преди,обаче хеалта този път на хората беше доста намалял и рано издухахме ресурсите.Ние си ги пазим долу и подчертавам е добра идеята да се качим с тях в точният момент.
Сега за втори път хората горе проплакват и се налага максимално спешно да отидем горе.Този път придвижването ни не бе образцово.ТАнка ми дишаше във врата аз на 15-20 хеалт,някой май упря по пътя,ще гледам допълнително.
Имам спешна нужда да ми се предаде гледната точка от горе на моста,защото там анархията явно е пълна.По мое мнение при нас долу има маалко по малко гадове.Танковете са 2 при нас 3 при тях горе примерно като честота.НО
Този път доста често опъвах оптиката и гренадето и стрелях горе като кавър.не е било достатъчно явно.
За ресурсите долу-хапчета,бомби хората от при хелито трябва да ги изконсумират и накрая да се качат с правилните ресурси горе с бомбите му и с хапчетата да подхранят малко хората горе.Освен това е много добре да се качат с пълни оръжия,аз вчера не можах може би с гренадето имах 36 обаче със снайпера по малко от половината патрони.
Та за следващият път ще се постарая горе да СМЕ сплотени и максимално силни в изявата си,като аз ще играя при пат ,но около камиона и първа линия,няма да припарват много този път.
Този път хората при хелито ще проплачат и ще пожелаят да дойдат...а докато дойде тази минута ще се държим здраво.Дай боже ние да правим набези надолу до тях да ги лекуваме този път и прочее.
Та Ицака този пъъ реално повежда отбора при хелито,Аз и Пат водим дефенса горе.Този дефенс често ще преминава в офенс,но това ще разберете после.
С Пат допълнително ще уговорим стратегията,ще доизпипаме и ще организираме максимално добре нещата горе на моста.
Мии долу горе това видях аз снощи,но ми се ще спешно да видя какво се сл;учваше от гледанта точка на Ерейзър,от там вярвам се е виждало..всичко което ме интересува за горе.Драскайте и вие какво сте наблюдавали.
ma4katora
ma4katora

Брой мнения : 41
Join date : 09.06.2013
Age : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Oziris1 Съб 19 Апр - 10:01

При положение ,че следващия път Мачкатора ще играе на моста, аз искам да направя корекция по оръжията с които ще играя - Ак-47 , Гренаде , Катана /Ножка .Снощната игра беше доста поучителна. Като човекът ,който ходи няколко пъти горе ,искам да кажа , че натискът на моста беше доста по-голям отколкото долу при хелито .Поради това според мен по-добре ще е повечето от опитните играчи да стоят горе.При хелито са достатъчни двама по- опитни Smile С нетърпение очаквам следващия сървайвъл Smile

Oziris1

Брой мнения : 12
Join date : 12.01.2014

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by eraser Съб 19 Апр - 17:19

Ами ако искаш ще ти дам запис , от горе то само аз и пат вършехме 90% от работата горе те трима човека другите които бяха там само отзад не успяваха да ги удържат
отзад ни влизаха много често танковете бяха двойно при нас , нямаше човек до камиона и от там зееше един огромен коридор имахме една туба като ресурс
всичкия хелт бе използван до 20 мин от тина и непознат те не знаеха дори каде се спаунва оръжието и аз ходех да им показвам , така че добре бъди ти на моста ама със същите хора и същия ресурс да видим как ще го изиграете аз долу ще си пукам от хелито с снайпера
eraser
eraser

Брой мнения : 43
Join date : 09.06.2013
Age : 35

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Съб 19 Апр - 19:15

Ъпдейт по списъка (+ добавяне на оръжия) :

1. Ma4katora (grenade + sniper + any melee)
2. Pathfinder (grenade + M16 + кози крак)
3. Eraser (auto shotgun + auto shotgun / ?sniper? + knife)
4. The.Next (Military Sniper + Hunting Sniper + any melee)
5. Valko (АК47 + auto shot gun + тиган (+ propane can за светкавично помитане на отбора, мапа и всичко що е на него))
6. Oziris (AK47 + Grenade + knife/katana)
7. Lenux (grenade + AK47 + sekira power)
8. Tina (? + ? +?)
9. Myth (? + ? + ?)
10 Radd (scart + sniper + knife)
11 Ruler (? + ? + ?)
12 Mitaka (M16 + AK47 + any melee)
13 BluPrintz (? + ? + ?)
14 Skrapp (AK47 + AWP + knife)
15 Dany Wayne (AK47 + ? + katana)
16 ............................
17 ............................



ДАТА  И ЧАС НА СЪБИТИЕТО: 28 / 29 Април


Всеки друг, който е готов да участва в сървайвъла да заяви желанието си тук за да бъде вписан и да каже желаните от него оръжия!



От написаното що годе разбрах какво се е случило снощи. За жалост това са почти 20 минути под рекорда даден миналия път. Извинете ме за мнението въпреки, че не съм играл снощи, но от това което разбирам безредието и по-ранното падане е дошло първо от хората, които са попилели от рано ресурсите и второ от хората (а вероятно и същите), които не са били подготвени за подобно натоварване. Вярвам в това, което казва Ерейсъра- че с Патфайндера са държали горе 90% от натиска. Това е било  много грозно. Какво са правели през това време другите, които са били при тях и защо не са успявали да удържат поне това, което е идвало отзад от заграждението? Както и да е, спирам да говоря само на теория. Искрено се надявам за официалния сървайвъл всеки от провинилите се да си е научил урока и да е по-подготвен от към издръжливост. Преди започването на идния сървайвъл е задължително да направим едно виртуално събиране там на широкото при Хелито примерно, и във едно 5-минутно мълчание на всички Мачкатора да застане пред групата и да разясни програмата- как ще протече битката от началото до края. За да няма неразбрали. А относно събирането аз ще се постарая да съм 1-ва смяна на посочените дати (до 19:00) за да можем да започнем от 22:00 или 22:30. Ако в краен случай съм втора смяна това ще рече, че ще съм до 22:00, което с прибирането... Но както и да е, ще се постарая да съм 1-ва Smile

П.П.: До колкото разбирам не сте се разделяли на мини отряди. Все пак да не забравяме за следващия път схемите дето трябваше да чертаем. Аз бих се наел на драго сърце да ги направя, но мисля по-удачно е Мачкатора да ги надраска Smile
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by ma4katora Съб 19 Апр - 19:31

На мен ми яе ясно колко и кои хора,колко процента от работата са свършили и без да гледам записите и кои хора са играли по скоро антиотборно с действията си.ТА изисква се цялостна ревизия на ситуацията,хората,позициитеи действията като цяло.Аз такава анархия като последният сървайвъл няма да търпя горе.Или ще си свършим работата,или да не започваме.Все пак това не го играем всяка вечер,нека да е един път,ама като хората и да отдадем макс концентрация и мисъл.Аз така разсъждавам.Аз не искам да кажа ,че ти -Ерейзър не си си свършил работата и не идвам горе да заема твоето място и айде да видим сега със същите ресурси дали няма да го направим по добре.
Понеже е по голямо и интензивно натоварването горе,ясно е вече,затова този коридор-първата линия ще го заема аз,а ти ми трябваш със снайпера отзад.Ще намерим човек да ги спира отзад,това е детска игра,просто трябва малко само да се играе с мозък.
Ицака ,котката,сони и жоро принципно са достатъчни долу,НО призовавам Ицака добре да си направи сметката за тайминга на всичко,защото досега колкото крави се качиха на платформата нито една не направи карма и това беше чист късмет.Съвета ми е добре си подреждайте приоритетите долу и блитц решенията са много важни..трудни решения.Досега за щастие не ми е било толкова безизходно за да решим да оставим някого,но понякога трябва да се вземат и такива решения.Взимал съм го в кампанията..неведнъж за жалост.Понякога съм бил неразбран,друг път укоряван мълчаливо,сумтене,рейдж куитове и такива неща,но такива решения се налагат понякога.Та това е засега..по раздвижената стратегия май не сме узряли за нея,освен ,че ВАлко се държа все едно не ме чува какво говоря,нямам какво повече да кажа.Засега това от мен.
ma4katora
ma4katora

Брой мнения : 41
Join date : 09.06.2013
Age : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by The.NEXT. Нед 20 Апр - 12:35

Пичове дайте да не си говорим празни приказки и да бъдем малко субективни, една шепа хора сме и повечето вече се познаваме достатъчно добре. Аз ли трябваше да ви кажа, че горе или по скоро така нареченото отзад бяха малката (Рени) която играе за 3-ти път, и НепоЗнаТ, който в същия ден се беше регистрирал във форума, и пича едва ли не играеше за първи път! И какви точно упреци можем да имаме към тези хора? Аз ще си отговоря сам - НИКАКВИ! От там продължаваме - Тина, евалата на мацката играе, ама аджеба а кажете ми като не е българка как да очаквате да играе в кондикция като с нея няма никаква комуникация!? Аз пак ще си отговоря - няма как да играе в екип! Нямаше го ленъкс, един от водещите играчи. Заключение - още по малък шанс! Нямаше ги и още хора! Валко когато не трябва да говори говори глупости, а сега когато трябваше Те са си говорили с Ереизър в скайпа за жени... упреци още една камара мога да ви извадя, ама айде малко по-сериозно! Smile Smile

И сега обективно, това което аз видях добрата игра на отбора и много добра комуникация между нас на Хеликоптера отбор алфа ли сме не знам, много добра игра от страна на Блу горе пред нас, леко разсеяна игра на Валко (която съм сигурен, че няма да се повтори, аз лично ще се погрижа). И носенето на гръб от страна на Пат и Ерейзър на останалата част от играчите, които просто хората толкова си могат за момента и не можем да ги опрекваме, и все пак Пат и Ерейзър се справиха чудесно и на фона на всички издънки мисля че направихме една страхотна игра, и поне на мен ми беше изключително забавно и достатъчно напрегнато! Това е! Smile Айде малко по позитивно! Very Happy Very Happy Very Happy
The.NEXT.
The.NEXT.

Брой мнения : 25
Join date : 09.11.2013
Age : 36
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by The.NEXT. Нед 20 Апр - 12:38

Ау ау ау! Спартанско надъхване! Very Happy
Залагам 5 кила пържоли и една каsа бира, че на 28 и 29 ще се подобряват рекорди! Very Happy:D:D

А и Ленъкс в списъка защо ги няма Сонито и Котката???
The.NEXT.
The.NEXT.

Брой мнения : 25
Join date : 09.11.2013
Age : 36
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by eraser Вто 22 Апр - 9:43

Ама , какво сега плановете за мобилните отбори отпадат ли вси4ки на хелито и моста ли ?
eraser
eraser

Брой мнения : 43
Join date : 09.06.2013
Age : 35

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Сря 23 Апр - 22:26

Ъпдейт по списъка (+ добавяне на играчи) :

1. Ma4katora (grenade + sniper + any melee)
2. Pathfinder (grenade + M16 + кози крак)
3. Eraser (auto shotgun + auto shotgun / ?sniper? + knife)
4. The.Next (Military Sniper + Hunting Sniper + any melee)
5. Valko (АК47 + auto shot gun + тиган (+ propane can за светкавично помитане на отбора, мапа и всичко що е на него))
6. Oziris (AK47 + Grenade + knife/katana)
7. Lenux (grenade + AK47 + sekira power)
8. Tina (? + ? +?)
9. Myth (? + ? + ?)
10 Radd (scart + sniper + knife)
11 Ruler (? + ? + ?)
12 Mitaka (M16 + AK47 + any melee)
13 BluPrintz (? + ? + ?)
14 Skrapp (AK47 + AWP + knife)
15 Dany Wayne (AK47 + ? + katana)
16 Sony (? + ? + ?)
17 Kotarak v chizmi (? + ? + ?)



ДАТА И ЧАС НА СЪБИТИЕТО: 28 / 29 Април


Всеки друг, който е готов да участва в сървайвъла да заяви желанието си тук за да бъде вписан и да каже желаните от него оръжия!

Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by eraser Чет 24 Апр - 15:37

Е то ако ще сме на две места само , и аз съм горе , ще играя с два снайпера , два снайпера долу и 5 я ще го измислим ( това при положение , че играем с оригиналните оръжия + двата шкафа от пат , надявам се да няма спам на допълнителни оръжия , но ако решите да има все пак добре.. )Myth по какъв начин е потвърдил участие ?
Тези дати се падът понеделник и вторник всички са или на работа или на училище на другия ден не е ли по добре да е на 26 събота така на другия ден като е неделя ще може да играем спокойно  )(аз лично нямам проблем но някои хора ми споделиха , че имат ) и още виждам , че има 17 потвърдени участника , предлагам човек , който не е потвърдил участие 30 мин преди определения час  да не се приема в игра нека се подходи по сериозно към играта не може тука един месец подготовка и писания по форума и дори да не влизат да потвърдят участие , а после да искат да играят , но както реши колектива , но аз лично ще изляза ,а ко някой влезе след третата минута на сурвйвала
eraser
eraser

Брой мнения : 43
Join date : 09.06.2013
Age : 35

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Чет 24 Апр - 16:15

^ И аз не разбрах последно отменят ли се мини отрядите долу.. А лично аз не бих искал да бъдат отменени. Мачкатор какво ще кажеш? Относно оръжията аз вече предложих да има точна бройка на всичко, което тук в темата е заявено от хората. Датата- за мен не е проблем, но нека другите кажат. Myth ако не се лъжа беше потвърдил във скайп дискусията, но вече ми се губи като спомен.. За хората влезли по време на игра- твърдо против съм и аз. Даже бих предложил да се заключат слотовете (ако има възможност) след като се даде старта.
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by ma4katora Чет 24 Апр - 23:16

Мен лично за събота ме бройте след 22 и 20 примерно ,че съм на работа до 21 часа.След това в неделя пак съм сутринта на работа,така чеее това е моето положение.Аз ще играя и събота да е,стига да е след 22 и 20 примерно старта.За влизането след сигнала съм съгласен да няма такива неща,подкрепям с две ръце.Освен това реконектването е ЗАБРАНЕНО.
Все пак си мисля,че ако хората са над 15 да опитаме да приложим мобилните отбори да видим какво ще се получи.Призовавам да има повече гледни точки и да се записва от повече хора този път.
За броя на оръжията ми е все тая,но пак казвам колкото по близо сме до оригиналният сървайвъл,толкова по добре и реалистично би изглеждало.Оръжията ми продължават да са снайпер и гренаде+някакво си меле,ако съм мобилен.Ако съм горе около камиона ще съм с м16 и гренаде,снайперите оставам на ерейзър в него случай.
ma4katora
ma4katora

Брой мнения : 41
Join date : 09.06.2013
Age : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by ma4katora Чет 24 Апр - 23:19

Отначало искахте примерни дати далеч във времето,никой не се нае да каже дати,затова аз според моето свободно време се изказах...та затова са понеделник или вторник,защото като никога почивам два дни WinkНо аз казах вече и събота да е ,или неделя все ми е тая..неделя ще съм свободен след 21 и 30 ще съм готов за игра задължително,тоест с един час по рано от в събота,това е от мен.
ma4katora
ma4katora

Брой мнения : 41
Join date : 09.06.2013
Age : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Съб 26 Апр - 12:01

Такаа. Да напиша и тук - днес към 22:30 се събираме за сървайвъла. Очаквам повечето хора да мъцнат дали тук дали в скайп, да се знае, че със сигурност ще се появят. Smile
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by The.NEXT. Съб 26 Апр - 12:22

Само да ви кажа е така от нетърпение ли не знам, от своеволия, така да местите датите е мега, ама мега тъпо и несериозно! От един месец се знае за някакви предварително посочени дати на всякъде и изведнъж пуффф събота 26-ти, защото е почивка!!! Ебати логиката!!! Много се ядосах, супер тъпо!!!
The.NEXT.
The.NEXT.

Брой мнения : 25
Join date : 09.11.2013
Age : 36
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Съб 26 Апр - 21:14

^ За добро или лошо започваме след около 30 минути! Smile
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Pathfinder Съб 26 Апр - 21:53

От 22:40ч Сървайвъла почва connect 130.204.193.65:27015
Pathfinder
Pathfinder

Брой мнения : 483
Join date : 09.06.2013
Age : 30
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Нед 27 Апр - 0:03

----> 91:08:87 <----

[You must be registered and logged in to see this link.]

И ето така завърши днешната велика битка SmileБлагодарности на всички, които помогнаха рекорда да бъде счупен! Ясно е, че следващата цифра вече ще е трицифрена WinkЧестито и на пометените 171 Танка и 144-те крави и 2 Вещици SmileА осемте хиляди и седемнайсет зомбита другият път да се пробват пак  Twisted Evil


УЧАСТВАХА:

В главните роли:

Colonel Ma4katora
-батальонен стратег

Непо3нат
-изпълнител на драматичната роля

ValkoColt
-в ролята на One Man Show

Ruler
-специален гост

ElDiablo
-още по-специален гост

Pathfinder
-поддръжка декори


Участваха още:

Eraser
Oziris
Kotarak v Chizmi
Blu
Tina
Myth
The Next
Lenux

Copyright 2014 - All Rights Infected.



___________________________________________________________________________________



(припомнете ми ако съм пропуснал някой, извинявам се предварително)


Последната промяна е направена от Lenux на Нед 27 Апр - 18:15; мнението е било променяно общо 1 път
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by eraser Нед 27 Апр - 6:11

Напишете имената на всички които участваха „ за да се знае кои и колко сме били , когато поставихме този рекорд ,за да не се питаме след време кой беше кой не беше ... Сега няколко дни ще гледаме ще анализираме и ще почнем подготовка за следващия като трябва да поставим за цел вече 100 минути !
eraser
eraser

Брой мнения : 43
Join date : 09.06.2013
Age : 35

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Lenux Нед 27 Апр - 18:33

Готово, промених по-горното мнение и вписах участвалите. Много се извинявам ако съм пропуснал някой, моля да ме допълните ако е така. За мен сървайвъла беше с резултат по-добър от колкото теоритически трябваше да е. Говорих с The Next, той сподели, че (както и видяхме) на няколко пъти излиза в AFK, което и му костваше на всяко излизане загуба на текущите оръжия, както и още куп главоболия, които един изоставен бот може да причини. Специални благодарности на Next за проявеният героизъм да направи такава игра и то по време на работа Very HappyОтделно- епичното и запомнящо се слизане на Valko долу малко преди 80-тата минута доведе до няколко пребити от отбора и кратко изпускане на позициите горе. Второто му слизане пък доведе вече до две жертви от отбора- самият безсмъртен Valko и на Ruler. Които ако не бяха загинали вярвам до края щяха да бъдат в мощна помощ да удължим времето и с още. Имаше и няколко нелепи преждевременни запалвания на ресурсите, които се пазеха за края. Отделно имахме двама човека, които бяха влезли доста след началото, при което не бяха подготвени нито психически нито с желаните от тях оръжия за да бъдат на макс ефективни. И след като премислих нещата, по-горните ми критики не ги казвам за да критикувам и да кажа, че е могло да направим още по-голям рекорд ако ги нямаше тези неща. Искам да кажа нещо съвсем друго- че ПРИ наличието на тези допуснати грешки, ние на практика не трябваше да правим нов рекорд.. НО напротив- ние направихме, което говори много за издръжливостта като цяло на отбора, както и за нагласата към всяка лайняна светкавично дошла ситуация. Искам да ме разберете правилно. С две думи - въпреки всичко, целият отбор направи това, което на теория не трябваше да се случи изобщо. Браво! Браво и на мобилните малки отбори долу защото видях, че тяхната игра беше изключително напрегната и рискована долу през цялото време докато дефендваха на позициите си там. А за следващия сървайвъл - Eraser го каза. На базата на отминалия сървайвъл и с преосмислянето на допуснатите грешки знам, че следващия път ще превъртим километража.
Lenux
Lenux
Admin

Брой мнения : 173
Join date : 08.06.2013
Age : 38
Местожителство : София

https://left4dead.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by ma4katora Пет 2 Май - 12:40

Така.Сега ще опитам да кажа най-важното като изводи,след като изгледах записите на ерейзър,моя и на патфайндър.Скоро ще изгледам и на ленъкс.
 Главното,което видях е,че позицията където бях аз отначало е много важна.Точно там трябва да стои още един човек с мен,с който да държим здраво достъпа до централната купчина с патрони долу.Началната позиция на Ицака на хъмвито е безумие и не трябва да съществува.Началната позиция на Ерейзър също е достатъчно безмислена,за разлика от позицията ,което той си обособи след това.Позицията при хели площадката горе на стълбите,която гледа към моята позиция (под Валко) също е максимално важна и тясно свързана с нашето оцеляване на позиция алфа.Позицията ни на алфа е стратегически ключова и трябва да ожбезопасява коридор за всеки ,който иска да си взема патрони от купчината долу.Позицията ,което Ерейзър обособи последният път ще нарека позиция бета.Новоизмислената позиция от него(бета)пък трябва да обезопасява достъпа към патроните на хората от хели площадката,когато те решат,че има нужда(желателно е не чак когато се налага).
 Този път натоварването на моста беше далеч по малко,благодарение на новите позиции.Това е добре.Обмислях вариант човека долу с мен на позиция алфа да е патфайдър,но докато гледах записа му,отново се замислих,че камиона не бива да се отстъпва в най важните моменти,а той му е като дом.
 Тук призивавам ,ако някой се чувства достатъчно подготвен да заеме отговорната позиция на камиона да общува малко с пат да разбере за част от тънкостите и да защитава камиона ,вместо Пат.Пат ще играе при мен долу при условие,че до камиона отдясно на централният коридор задължително е Ленъкс,а отляво на камиона играе Рулър.Човека на самият камион вместо Пат няма да бъде нито Ерейзър ,нито Ицака,за тях имам други много важни..предложения Smile
 Така сега относно кръстосаните прикриващи линии,които ще осигуряват достъп до двете купчини с патрони.Ако хората гледащи през линииите не успяват да убият в сюблимният момент  цялото количество зомбаци и спешъли,за да могат хората тръгнали за патрони да си вземат и ДА НЕ БЪДАТ ИЗТОЧЕНИ,тогава винаги можем гласово да призовем за изчакване,или за повишено внимание,или просто за изчакване на по добър момент.Но това трябва да стане навреме.Главните хора ,които ще "гледаме" през тези линии ще бъдем АЗ и Котката,или хората,които ще са до него(при дупката),или при мен на позиция алфа.
 За да обясня ясно какво представляват кръстосаните огневи линии-представете си следното.Котката на позиция точно в средата на дупката и гледа към гъза на посследният автобус горе на моста прав с пусната оптика.Сега си представете мен на позиция алфа пак прав с отвореа оптика да гледам в същата посока.Долу горе всичко което виждаме през видимото поле е потенциалната ни мишена иние стреляме...когато група хора отиват за патрони дали от хели площадката,дали от моста слизат.Нашата крайна точка на оптиката се явява едно зрително поле,в което ако сте забелязали е главният спаун.Винаги с котката можем да взривим някоя свиня там и да ги спрем да се бият там,тогава ще е много удобно време за вземане на патрони за хора от горе ,или от долу.ТА от нашата работа ще зависи обезопасяването и недаването на излишна кръв при ходене за патрони.
 Имаме голям късмет с котката,че сме работили заедно и преди и се надявам синхрона да е доста добър при нас.
 Сега за позизция бета.Мисля,че човека,който трябва да е там е Ицака и да замести Ерейзър като посреща първата линия,сравнително безопасно от хората на хели площадката зависи,доколко ще му осигуряват комфорт при изпълнението на тази задача.Човека горе на стълбите(при хели площадката),който да гледа към позиция алфа ..ще трябва да се самопредложи и да поеме отговорност да сваля най вече маймуни от мрежата,дето се катерят отляво на позиция алфа.
  Позицията на Блу все пак не е достатъчно ефективна според мен и трябва да я елиминираме.Вместо нея да си осигурим двама снайперисти с максимално свободна роля и избор на позиции на широко поле.
  ТЕзи двама снайперисти са Ерейзър и Блу и аз имам доверие и на двамта.ОТ тях очаквам да изявят желание в кой сектор да са -горе на моста или на хели площадката.Според мен двамата трябва да са на двете места за да има по един снайперист,свободно избиращ целите си и да е ефективен така ,че да е мощна подкрепа на всички горе или долу.Хели площадката е свободна за избор на позиция и от снайпера там ще се иска да протектва,най вече Ицака,но винаги може да протектва и нас на алфа,или ако прецени може да стреля по танк горе.За мен по важно е обаче,той да се справя с КРАВИТЕ,които са много опасни.
  Снайпериста горе ще е със същите функции в зависимост от позицията си,на сравнително доста безопасна позиция,най-вероятно около Тина и Мит,които ще го пазят ефективно вярвам.
  Искам да каже още нещо за ролята на снайперистите-тя е сободна и от тяхната класа и работоспособност и организираност зависи да си избират правилно и отговорно целите.Дали ще е протект от зомбак,дали ще е убииство на спешъл,или все пак стрелба по танк..те решават на момента.Снайперите са ни много важно звено и призовавам снайперистите да вземат важното решение за второто си оръжие.За да може то да е подходящо и ефективно и за други функции,които ще решат в течение на времето да изпълняват по време на битката.
 Имам две предложения за Жоро...да е гръб на Ицката като застане на стълбите и двамата да се борят с натъплението на зомбаците през позиция бета.
 Другото ми предложение носещо,още по голяма отговорност е да застане като съотборник на Котката на дупката.Тогава ще трябва и той да поддържа кръстосаните огневи линии активни.
 Толкова с предложенията засега.Имам и още ,но ще очаквам отзвук за тези първо.
        Сега конкретно за последният сървайвъл.
    От какво съм доволен:Хареса ми,че все пак бяхме много сплотени и работехме на скорост в отделните линии.Вземахме бързи решения,понякога доста отговорни,за да можем да стигнем над 90 минути.Хората с гренадетата се справиха добре,мога да искам само още от себе си,защото не прецених,че ще умра с 20 бомби в гренадето преди да мога да ги изстрелям.Другият път няма да се случи.
    От какво съм недоволен:Хеалта го нямаме за нищо и безумно се излагаме доста често на непремерени рискове.Разбира се има ситуации,хора и решения ,които довеждат до това.Понякога водени от емоциите,понякога от прилива на адреналин(игрови,или от инжекция).Призоваам да се направи "условно разпределение" на допълнителният хеалт.Дали ще са аптечки,или дефибрилатори.Трябва да има ясен очерк по колко на човек се падат и вече после дефибрилаторите в когото са решава дали да вдигне еди си кого.Всеки носи глава на раменете си и може да прецени еди си кой заслужава ли на базата на досегашната игра и доколко ще е полезен.Пак казвам всеки сам си взема решенията,но помнете това се отразава на целият отбор.Спомнете си последният сървайвъл..само това ще кажа.
 Вотрата точка,по която съм недоволен е безхаберното похабяване на ресурсите.ТЕорията ми е следната до...60 тата минута ни е позволено и  горе на моста и долу на хелито да се похабят макс по 2 ресурса..ама макс.Толкова критични ситуации можем да си позволим да се случат с претенциите,които имаме и голямото самочувствие.Повечето ситуации сами ги предизвикваме,така че от синхрона и кооператива зависи да не позволяваме нещата да излизат от релси.Това се постига с хладнокръвие и вземане на правилни решения бързо,всички знаете това.Ясно ми е ,че някои хора не са толкова инициативнии не им се поема много отговорност,говорим за премерен риск не за безумие,нека правим разлика.Та тези хора могат да се движат близо до човек,който обича да взема решения и да го подкрепят ,както могат и да го следват.Така смятам аз.А не до 10 тата минута да се изсерем и запалим 2 туби например,или да се отъркаляме до 40 тата и да използваме всичките медкитс..горе например.
  За другият път ще изисквам от себе си също по точна стрелба и още повече концентрация.Призовавам всички участници да са мотивирани и отговорни.нека следващият път като правим нещо да знаем защо,да сме подкрепени от някого...ГОВОРЕТЕ,когато подемате инициатива.
  Пазете ресурсите до последно-фоерверки и туби.Една от задачите на снайперистите е да палят,когато сметнат за добре,те виждат глобалната картина и това е тяхната отговорност да драснат клечката в точният момент.Отговорността на останалите нас е винаги отпред да има ресурс ,с който можем да си помогнем неимоверно..особенно след 70 тата минута.
  Бомбите бяха доволно добре употребени до късен момент имахме молотови,което беше страхотно,макар,че според Рулър и неговото изказване около 70 тата минута вече е трябвало да сме ги хвърлили.Надявам се следващият път и след 90 тата минута да има епоне 3-4 бомби в резерв..ако две от тях са билета ще е благословия.
  А също така отстъпихме в последният момент камиона,беше разумно,но не ми хареса как отстъпихме задната линия и се свряхме на палатките.За всички вярвам е ясно ,че една от главните причини са преждевременните смърти и на Патфайндър и на Ленъкс.
  За другият път помнете всяка частица хеалт е жизненоважна.ВСеки жест и протекшън за съотбоника,всеки см напред и избутването от фронтовата линия на тумбите зомбаци е ключово събитие.На каква цена обаче,винаги трябва да се замисляме докъде стига възможното и откъде започва нашата фантазия,различавайте увереност и способности от фантастиката,защото това не е сингъл изпитание.Всеки непремерен,неразчетен ход,или несвършена работа навреме води до последици и до преждевременно изтичане на времето на отбора.
  Последно мисля,че задната линия с Мит и Тина изглеждаше доста добре и предлагам да остане същата,справиха се и осигуряваха нужното спокойствие.
Още едно нещо..забелязах ,че доста хора следват командата като трябва да смажем заедно всички за 3-4 секунди танка.Това е добре.ВИждате,че се получаваше.Опитах се да дам правилна насока на тайминга кога трябва да сме готови за танка,когато е в обхват за оръжието ни,когато е макс уязвим(помпене докато изтърве камъка),коагто е достатъчно близо да сме заредили,да сме с готово оръжие и да дадем нашите 3 секунди стрелба,за да може да рухне.Правехме го,разбира се може и по добре с още повече синхрон и можем да направим секундите по малко вярвам Smile
  Сега очаквам мения по пунктовете по горе.
ma4katora
ma4katora

Брой мнения : 41
Join date : 09.06.2013
Age : 41
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by The.NEXT. Пет 2 Май - 13:20

Такам аз съм на 80 % съгласен със мачкатора, като за да не ви затормозявам пак със дълго четене ще кажа само нещата с който не съм съгласен! Първо според мене позицията на Блу не е излишна, както и на Валко, според мен Те трябва да са си там! Второ Ереизър трябва да е със снайпер на хелито, там където играх аз, като задължително там трябва да са двама със снайпер и със сигурност знам че единия от тези двама не трябва да е непознатия + още един човек със автоматични оръжия и за близък бой + отстрани от дясно мачкатора и котката, което прави общо 5 човека на хелито,Блу и Валко отгоре и останалите на моста !!! Според мен ще е много голяма грешка ако Пат слезе и той доло на хелито, и от там ще приключим доста по-рано от 90-тата минута Smile но аз винаги съм бил импулсивен играч, никога стратег, не и на тази игра, така че просто изразявам мнение.

Така толкова за стратегията! Сега имам 3 идеи който ще споделя с вас:
1-ва : нека да изиграем сървайвъра утре вечерта в 23:00 (тук искам да гласуваме)
2-ра : нека направим една снимка със позициите на всички, аз ще я направя ако трябва, мисля че ще ми отнеме около 30 мин. за да може всички да се организират. Като тук казвам, че ако някой не каже аз искам да бъда там и там, то автоматично бива сложен на позицията на която отбора прецени, КАТО ТОВА ГО ПОДЧЕРТАВАМ!!!
3-та : утре преди сървайвъра да пием по бира някъде из софииските кафета, поне тия който са от София! Very Happy Very Happy Very Happy
The.NEXT.
The.NEXT.

Брой мнения : 25
Join date : 09.11.2013
Age : 36
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Pathfinder Пет 2 Май - 16:31

Хмм.. бих искал малко да сменя мястото си да бъда долу, но не съм сигурен, а и не се усещах много полезен тоя път на камиона то само танковете ме мачкаха с камъни без да забеляза 50% си загубих кръвта само от камъни, но долу знам че е бил много по-голям товара от колкото моста и за това:
Ако и тоя път съм Камион искам да съм с м16 и черния снайпер "Hybrid Rifleman" така да се нарека да помагам от камиона със снайпера, че имам голяма видимост, а не отдалече едвам 1 зомбак да убия с м16 и когато дойде времето за качване на долните отряди горе аз вероятно ще сменя снайпера с помпа.
Ако съм долу с Мачкатора ще бъда с м16 или калашник или scart (auto weapоns) или даже M60 и другото оръжие ще ми е помпа.
Pathfinder
Pathfinder

Брой мнения : 483
Join date : 09.06.2013
Age : 30
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Pathfinder Пет 2 Май - 17:16

Утре вечер 3 май 23:00ч или по-рано сървайвъла почва казвайте кои ще играете!
Pathfinder
Pathfinder

Брой мнения : 483
Join date : 09.06.2013
Age : 30
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by eraser Пет 2 Май - 18:22

Аз ще играя горе на оградата с два снайпера , защото от там ще виждам всичко долу на хелито Жоро И Блу ще са с снайпери аз ще им дам някои съвети на къде да гледат
, но Блу може и да е до мачкатора ако пат не може знам , че ще се справи той там !
eraser
eraser

Брой мнения : 43
Join date : 09.06.2013
Age : 35

Върнете се в началото Go down

НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста - Page 3 Empty Re: НОВО ОЦЕЛЯВАНЕ на моста

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите